Zobacz relację z aff44 day!

Merytorycznie o afiliacji i nie tylko – podsumowanie aff44 DAY

Pierwsza edycja aff44 DAY za nami. 20.02.2020 spotkaliśmy się w warszawskiej kawiarni #TAG, aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem w marketingu afiliacyjnym. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego eventu.

aff44 DAY to cykliczne wydarzenie w formie luźnych warsztatów i wykładów case study poświęconych afiliacji i tematom bezpośrednio z nią związanym. Celem spotkania jest wymiana wiedzy i doświadczeń osób z tej branży – wydawców, reklamodawców i oczywiście przedstawicieli sieci afiliacyjnej. Za nami pierwsza edycja tego wydarzenia, które odbyło się 20 lutego w kawiarni #TAG przy ulicy Prostej w Warszawie. Za organizację eventu był odpowiedzialny zespół aff44 oraz agencja KLANG! Media.

– Naszym celem było dostarczenie odbiorcom, czyli przede wszystkim wydawcom, jak najbardziej wartościowych treści, które będą podstawą do merytorycznej dyskusji – mówi Rafał Szunejko, Head of Affiliate Marketing w aff44 – Patrząc na wysoki poziom prelekcji i zaangażowanie słuchaczy w zadawanie pytań z nimi związanych, udało nam się spełnić to założenie, co bardzo nas cieszy.

W wydarzeniu wzięło udział ośmiu prelegentów, którzy zaprezentowali szeroki zakres tematyczny wystąpień. Cykl prelekcji rozpoczął Michał Krawiel, Senior Account Manager w aff44, który w swojej prezentacji odpowiedział na pytanie czy w marketingu afiliacyjnym opłaca się być lojalnym. Nie zabrakło także tematów technicznych, dotyczących praktycznego działania każdego wydawcy. Łukasz Rogala, Head of SEO w LOANDO Group, tłumaczył, dlaczego SEO „umarło”, a na jego miejsce weszło SXO, czyli Search Experience Optimization. Z kolei Marcin Zdrodowski, Head of IT w Cormo, wyjaśnił, w jakim celu można wykorzystać aff_suby i dlaczego warto z nich korzystać.

Tymon Zastrzeżyński, Co-founder w LOANDO Group, zaprezentował nową sieć afiliacyjną BetSpace, która jako pierwsza będzie skupiać legalnych bukmacherów w Polsce. Co ciekawe, rynek gamblingowy jest związany z rynkiem pożyczkowym – aż 35% pożyczkobiorców to także klienci zakładów bukmacherskich. Zatem wydawcy, monetyzujący swój ruch w aff44 na kampaniach pożyczkowych mają także potencjał na pozyskanie jakościowego ruchu na programach związanych z gamblingiem. Jednym z partnerów sieci BetSpace jest Totolotek, którego przedstawiciel, Affiliate Manager Dawid Rokicki, przybliżył specyfikę kampanii bukmacherskich podczas eventu.

Wielokrotnie komunikowaliśmy o planach ekspansji aff44 na zagranicę i nie poprzestajemy tylko na słowach. Regularnie integrujemy nowe kampanie na Hiszpanię, Ukrainę, Rosję czy nawet Meksyk. O charakterze rynków zagranicznych i ich perspektywach w marketingu afiliacyjnym mówiła Michalina Maruszewska, Head of International w LOANDO Group.

W wydarzeniu wzięły udział także firmy pożyczkowe – LoanMe oraz AIQLABS, które zaprezentowały swoją ofertę afiliacyjną. Z ramienia LoanMe wystąpił Bartłomiej Gajdzis, Affiliate Manager, zaś o rozwoju AIQLABS, właściciela marki SuperGrosz, przedstawił Michał Benzel, Dyrektor ds. Rozwoju Sprzedaży.

– aff44 DAY to pierwszy tego typu event organizowany przez naszą sieć afiliacyjną. Zainteresowanie ze strony naszych wydawców oraz reklamodawców powoduje, że aff44 DAY na stałe wpisze się w kalendarz Grupy LOANDO. Zależy nam na tym, żeby poznać naszych partnerów i jak najlepiej zrozumieć ich potrzeby oraz oczekiwania, a wydarzenia takie jak aff44 DAY są świetną do tego okazją – komentuje Krzysztof Przybysz, CEO w LOANDO Group.

Networking był bardzo istotną częścią aff44 DAY. Wydawcy naszej sieci mieli okazję poznać swoich account managerów i podzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami na temat działań w afiliacji i nie tylko.

– Podczas eventu poznałem wielu swoich wydawców i rozmowy z nimi uważam za największą dla mnie wartość tego wydarzenia. Na co dzień porozumiewamy się ze sobą mailowo lub telefonicznie, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z człowiekiem – mówi Mateusz Przyborowski, Junior Account Manager w aff44, który prowadził aff44 DAY.

Zobacz relację video z wydarzenia:

Poniżej możesz zapoznać się z prezentacjami z aff44 DAY:

  1. Lojalność w branży afiliacyjnej. Czy to się opłaca?
  2. 6 powodów dla których twoje SEO nie działa
  3. Win Win Win w zakładach bukmacherskich
  4. BetSpace – nowa afiliacyjna sieć bukmacherska
  5. Wschód i zachód afiliacji w aff44
  6. Rozwój oferty afiliacyjnej LoanMe
  7. SuperGrosz – finansowa rewolucja w kanale online
  8. Aff_sub – a komu to potrzebne? A dlaczego?

Zobacz zdjęcia z aff44 DAY: