aff44 i platforma TUNE przeciwdziałają fraudom

O bezpieczeństwie w afiliacji, czyli aff44 i TUNE na fintek.pl

Oszustwa reklamowe to problem, z którym zmaga się cała branża marketingowa. Platforma TUNE, z którą aff44 współpracuje od lat, stworzyła narzędzie pomagające wykrywać fraudy i skutecznie im przeciwdziałać.

TUNE to jedna z największych platform z oprogramowaniem do prowadzenia działań w performance marketingu. Służy do zarządzania, optymalizacji i analizy wyników programów partnerskich. Za jeden ze swoich celów w bieżącym roku TUNE obrała przeciwdziałanie oszustwom reklamowym. W tym celu powstało narzędzie Proactive Fraud Prevention by TUNE, które umożliwia wykrycie i odrzucanie fałszywego ruchu. To ruch, który wynika m.in. z botów, anonimowych serwerów proxy, zainfekowanych źródeł czy złośliwego oprogramowania.

Działania prewencyjne, mające zapobiegać fraudom i innym oszustwom reklamowym, to także jeden z celów strategicznych sieci aff44. Audyt wewnętrzny, który przeprowadzono rok temu, pozwolił wykryć i wyeliminować błędy. Firma przeszła fundamentalne zmiany, dzięki którym usprawniono procesy compliance i wprowadzono efektywniejszy model controllingu. Na to składa się m.in. także korzystanie z narzędzia Proactive Fraud Prevention by TUNE.

– aff44 współpracuje z TUNE od samego początku istnienia sieci. Dzięki współpracy i nowym rozwiązaniom jakie oferuje nam TUNE jesteśmy w stanie nieustannie monitorować rynek, rejestrować dynamikę jego zmian, dbać o nasze interesy w oparciu o najnowsze technologie. Problemy, z jakimi borykaliśmy się przed paroma miesiącami uświadomiły nam, że należy stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo i profesjonalne narzędzia. Dzięki temu mamy poczucie, że również możemy przyczynić się dbania o rozwój rynku afiliacji, w oparciu o uczciwe praktyki – komentuje Rafał Szunejko, Head of Affiliate Marketing w aff44. 

Cały artykuł dostępny jest na fintek.pl. Zachęcamy do lektury!