FAQ

W jaki sposób mogę zostać wydawcą afiliacyjnym?

Aby zostać wydawcą, musisz założyć konto w sieci afiliacyjnej. Kampanie możesz promować wieloma kanałami: przez stronę internetową, wysyłkę maili reklamowych, reklamy Adwords czy Facebook Ads. Możesz także umieszczać linki trackingowe na różnych forach internetowych.

Zarejestrowałem się, ale jeszcze nie mam możliwości korzystania z panelu wydawcy. Dlaczego?

Każdy, kto rejestruje się w naszej sieci jako wydawca, jest wstępnie weryfikowany i aby mógł działać, musi zostać przez nas zaakceptowany w systemie. Zwykle dzieje się to szybko, ale zdarzają się wyjątki, dlatego prosimy o twoją cierpliwość.

Nie mam strony internetowej. W jaki sposób mogę promować kampanie afiliacyjne?

Brak strony internetowej to nie przeszkoda w promowaniu kampanii. W naszym panelu wydawcy możesz stworzyć stronę na naszej domenie, korzystając z prostego kreatora stron. Do dyspozycji masz gotowe widgety do umieszczenia na stronie, które możesz modyfikować i umieszczać na tej stronie. Możesz również skorzystać z rotatora bannerów, czyli narzędzia, które pozwala na losowe wyświetlanie kreacji wybranego formatu z dostępnej puli najlepiej konwertujących kampanii.

Do czego jest mi, jako wydawcy, potrzebna sieć afiliacyjna?

Sieć afiliacyjna daje ci dostęp do bazy kampanii bez konieczności ich samodzielnego integrowania i bezpośredniej współpracy z reklamodawcą. Dzięki sieci masz także dostęp do niezbędnych statystyk, wyniki swoich działań widzisz na bieżąco w panelu. Po stronie sieci leży obsługa techniczna Twoich działań, a także negocjacja stawek z reklamodawcą. Dzięki temu oszczędzasz czas i energię, które możesz poświęcić na samą promocję kampanii i zarabianie.

Nie mam firmy i nie chcę jej zakładać. Czy mogę zostać wydawcą?

Tak. Brak działalności gospodarczej to nie przeszkoda. Wydawcy naszej sieci to zarówno firmy, jak i osoby fizyczne.

Co to jest panel wydawcy i co w nim znajdę?

Panel wydawcy to twoje centrum zarządzania kampaniami. Tu znajdziesz całą bazę dostępnych kampanii, ich stawki, szczegółowe opisy i linki trackingowe dla każdej z nich. Tu sprawdzisz także efekty swoich działań w raportach – możesz zobaczyć każdą konwersję, jaką wygenerowałeś danego dnia, tygodnia czy miesiąca. W naszym panelu wydawcy masz także dostęp do przydatnych narzędzi, takich jak kreator stron, widgety czy rotator bannerów. Zatem panel wydawcy może też ułatwić twoją pracę. Sprawdź nasz przewodnik po panelu Wydawcy aff44!

Chcę promować daną kampanię. Jak mam to zrobić?

Aby promować kampanię, potrzebny jest ci link trackingowy, który generuje się automatycznie dla każdego Wydawcy i w każdej kampanii – wystarczy kliknąć w szczegóły danego programu. Ten link musisz następnie zaszyć w miejscu, gdzie chcesz promować kampanię (np. podlinkowując treść na swojej stronie internetowej). Możesz także skorzystać z materiałów promocyjnych dostępnych w panelu – bannerów reklamowych lub kreacji mailingowych. Są one już automatycznie podlinkowane i gotowe do użycia.
Możesz również skorzystać z gotowych narzędzi, takich jak widgety. Możesz stworzyć własną listę kampanii, które mają się wyświetlać w widgetach. Będą one już automatycznie zawierać twój link trackingowy.

Dlaczego w raporcie widzę konwersje z przyporządkowaną kwotą 0 zł?

W panelu Wydawcy raportujemy zarówno konwersje płatne, takie jak CPS czy CPL, jak i bezpłatne. Te drugie to najczęściej wnioski, za które w danej kampanii nie ma przewidzianej prowizji. W panelu wydawcy w raporcie konwersji jest od razu widoczna kolumna „goal” („cel”), dzięki której zobaczysz, jakiego rodzaju akcja została wygenerowana.

Na koncie wydawcy uzbierała mi się suma pieniędzy. Jak mogę je otrzymać?

Faktury przyjmujemy co miesiąc, po zakończeniu rozliczeń, o czym informujemy wszystkich wydawców newsletterem. W panelu wydawcy w zakładce „Rozliczenia” znajdują się podsumowania każdego miesiąca z informacją, ile i w jakich kampaniach zarobiłeś. Pamiętaj, że dokumenty w panelu wydawcy nie są fakturami, a tylko podstawą do wystawienia faktury lub rachunku. Po wystawieniu faktury lub rachunku (w zależności od tego, czy prowadzisz działalność gospodarczą czy nie) wyślij ją na adres ksiegowosc@aff44.com. Przelew wykonamy maksymalnie w trzy dni robocze.